Sanatorium Klíma Františkovy Lázně

Česky Deutsch

(00420) 354 542 890 info@sanatoriumklima.cz

Zajímavosti

V blízkém okolí sanatoria můžete navštívit řadu zajímavých míst s bohatou historií. Několik z nich jsme pro vás vybrali jako inspiraci.

Mnoho dalších tipů na výlety a volnočasové aktivity vám rádi poskytneme v recepci našeho sanatoria.

Víte že...?

Víte že...?

FRANTIŠKOLÁZEŇSKÁ SIRNOŽELEZITÁ SLATINA,

neboli černé zlato, patří mezi unikátní františkolázeňské přírodní léčivé zdroje, které tvoří podstatu existence Františkových Lázní. Jedná se o přírodní slatinu s vysokým podílem rozpustných minerálních látek a huminových kyselin.

Tento přírodní léčivý zdroj se vytěžuje 400 m od našeho lázeňského hotelu a využíváme ho k léčebným procedurám jako jsou SLATINNÉ ZÁBALY.

SLATINNÉ ZÁBALY patří k nejoblíbenějším tepelným procedurám, které se aplikují při onemocněních pohybového aparátu. Bezprostředním efektem je zvýšené prokrvení, uvolnění svalového napětí, změkčení vaziva a analgetický účinek. Slatina se nanese na tělo o teplotě 42 - 44 ˚C a po proceduře následuje suchý ovin.


Víte že...?

Víte že...?

PRAMEN ŠTĚPÁNKA

Víte že, naše společnost je správcem tohoto františkolázeňského přírodního léčivého zdroje. Tento léčivý zdroj monitorujeme, chráníme a šetrně využíváme tak, abychom jej zachovali pro další generace.

K léčebným kúrám ve Františkových Lázních patří neodmyslitelně 23 druhů léčebných pramenů. Jedním z nich je pramen Štěpánka, který naši hosté využívají během léčebných koupelí a také k pitné kúře jak v zahradním areálu, tak v rustikálním pítku uvnitř budovy.

• zachycen 1878
• hloubka 6 m
• teplota 10,9 °C
• pH 5,49

Typická františkolázeňská mineralizovaná kyselka, určená k pitné kúře a zevní balneologii.


Františkovy Lázně

Nejmenší české lázně jsou jedním z pilířů Západočeského lázeňského trojúhelníku. Přestože jsou malé, jsou velmi krásné. Jejich poloha blízko hranice se SRN a nedaleko historického Chebu z nich dělá velmi přitažlivou turistickou destinaci. Více si o Františkových Lázních můžete přečíst v samostatném článku.


Komorní Hůrka

Komorní Hůrka patří k nejmladším sopkám Českého masivu . Vznikla na rozhraní třetihor a čtvrtohor ve třetí a konečné vulkanické fázi svrchního pleistocenu (Würmu) před 115 000 – 15 000 lety a její dozvuky Ize datovat ještě v holocenu, tedy před méně než 10 000 lety.


Soos

Jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. mofety – bahenní sopky. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou vodu. Dnes zde najdeme evropskou raritu – tzv. křemelinový štít.


Golf Resort

Hned za německou hranicí Vás v Hazlově u Františkových Lázní čeká sportovně náročné golfové hřiště s 18 jamkami. Bylo otevřeno v roce 2002 v půvabné krajině chráněné přírodní oblasti povodí Ohře. 18 drah mezinárodního standardu bylo v přírodním stavu harmonicky začleněno do krajiny.


Seeberg

Nachází se v obci Ostroh 5 km od Frant. Lázní směrem na Aš. Hrad Seeberg byl po svém založení jedním z vojenských opěrných bodů, které vytvářely zázemí při německé kolonizaci Chebska. Původní románský hrad zde stál pravděpodobně již koncem 12. stol., první písemná zpráva je však až z roku 1322.

Premium
Spa & Wellness

Útulná kavárna

Každé odpoledne od 14 hodin do 17 hodin můžete posedět v naší útulné kavárně nebo při dobrém počasí na venkovní terase.

Napište nám

Vaše kontaktní údaje:
Váš dotaz či vzkaz:

 • Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost Vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
 • Leave this empty:

  Zajímavé informace

  • V blízkém okolí sanatoria můžete navštívit řadu zajímavých míst s bohatou historií.
  • Každé odpoledne můžete posedět v naší útulné kavárně.
  • V Hazlově u Františkových Lázní vás čeká sportovně náročné golfové hřiště s 18 jamkami.
  Více informací

  Zásady zpracování osobních údajů  |  Všeobecné obchodní podmínky