Sanatorium Klíma Františkovy Lázně

Česky Deutsch

(00420) 354 542 890 info@sanatoriumklima.cz

Sanatorium

Rodinné lázeňské čtyřhvězdičkové sanatorium s dlouholetou tradicí, stálými hosty, klidnou a příjemnou atmosférou, se nachází v zeleni lázeňských parků v poklidné lokalitě Františkových Lázní. Lázeňským hostům poskytuje komfortní ubytování, kompletní stravovací služby domácí kuchyně a lázeňskou péči ve vlastním balneoprovozu s vnitřním bazénem. Ke spokojenosti našich hostů nabízíme pestré kulturní a společenské akce.

V pečlivě udržovaném areálu sanatoria se nachází mnoho klidných zákoutí, laviček, altánek s vlastním pramenem, jezírko, sezónně vyhřívaný venkovní bazén (25 °C) a zabezpečené parkoviště.

Ubytování

Sanatorium Klíma nabízí příjemné ubytování ve 42 nekuřáckých pokojích různých kategorií s celkovou kapacitou 80 lůžek. Všechny pokoje jsou citlivě a komfortně zařízené s veškerým příslušenstvím. Většina pokojů má balkon s krásným výhledem do lesoparku.

PokojVybavení
1/1 Kat. I (16 m²)sprcha, WC, LED TV-Sat, telefon, trezor, chladnička, Wifi, fén
1/1 Kat. LUX (24 m²) sprcha, WC, LED TV-Sat, telefon, trezor, chladnička, Wifi, fén, balkón
1/2 Kat. I (24 m²)sprcha, WC, LED TV-Sat, telefon, trezor, chladnička, Wifi, fén, balkón
1/2 Kat. Studio (28 m²) sprcha, WC, LED TV-Sat, telefon, trezor, chladnička, Wifi, fén, balkón
1/2 Kat. Studio LUX (32 m²) sprcha, WC, bidet, LED TV-Sat, telefon, trezor, chladnička, Wifi, fén, balkón
Apartmá (40 m²)sprcha, WC, LED TV-Sat, telefon, trezor, chladnička, Wifi, fén, balkón
Apartmá LUX (55 m²) sprcha, WC, bidet, 2× LED TV-Sat, telefon, trezor, chladnička, Wifi, fén, balkón
 

Stravování

Poctivá česká domácí kuchyně v kombinaci s mezinárodními pokrmy je podávána ve stylově zařízené jídelně s krbem, kde vám po celou dobu pobytu garantujeme stejné místo u stolu. Velký důraz klademe na nabídku pestrých a vyvážených pokrmů za maximálního použití čerstvých surovin. Ke stálému komfortu patří i nabídka vody a kvalitních čajů zdarma.

Při pěkném počasí je hostům k dispozici letní terasa s výhledem do lesoparku.

Nejen pro naše hotelové hosty, ale i pro veřejnost je možné denně (14-17 h.) navštívit naši kavárnu (letní terasu), kde vám kromě jiného nabídneme denně čerstvé domácí koláče a jiné speciality.


Léčba

Jsme ministerstvem zdravotnictví ČR uznané soukromé zdravotnické zařízení s lázeňskou péčí. Tradiční františkolázeňské přírodní zdroje využíváme k léčbě onemocnění oběhového systému, pohybového aparátu a páteře. Komplexní kúru pod lékařským dohledem s velice individuálním přístupem našeho odborného zdravotnického personálu, vám dopřejeme ve vlastním moderně vybaveném léčebném oddělení přímo v sanatoriu s nepřetržitou službou zdravotních sester. Nabízíme širokou škálu léčebných procedur jako je vodoléčba, elektroléčba, masáže, slatinné zábaly a další.

Jedním z 25 místních léčivých pramenů je typická františkolázeňská mineralizovaná kyselka Štěpánka. Tento pramen mohou naši hosté využívat nejen k zevní balneologii během léčebných koupelí, ale také k pitné kúře v rustikálním pítku v lázeňském oddělení nebo v lázeňském altánku v našem zahradním areálu.


Areál sanatoria

V pečlivě udržované a rozlehlé zahradě sanatoria je mnoho klidných zákoutí s lavičkami zvoucími k posezení. Najdete zde altánek nebo také rybníček. U venkovního bazénu (5 × 11 m) s lehátky, slunečníky a terasami strávíte nejedno příjemné odpoledne.


Fotogalerie

n7 n8
n9 n10
Další fotografie

Pramen Štěpánka

K léčebným kúrám ve Františkových Lázních patří neodmyslitelně 23 druhů léčebných pramenů. Jedním z nich je pramen Štěpánka, který naši hosté využívají během léčebných koupelí a také k pitné kúře jak v zahradním areálu, tak v rustikálním pítku uvnitř budovy.

 • zachycen 1878
 • hloubka 6 m
 • teplota 10,9 °C
 • pH 5,49

Typická františkolázeňská mineralizovaná kyselka, určená k pitné kúře a zevní balneologii.


Volný čas

Během svého pobytu máte možnost využít pohodlí denního baru nebo společenské místnosti, ve které pořádáme pravidelné taneční večery. Zkrátka nepřijdete ani v případě, že si přivezete vlastní notebook – k dispozici je Vám bezdrátový internet (WiFi).

K aktivnímu odpočinku vybízí vnitřní a venkovní bazény nebo tělocvična s fittness přístroji. Pokud dáváte přednost pohybu na čerstvém vzduchu, půjčíme Vám hole na Nordic Walking. Milovníci golfu mohou využít blízkého hřiště Golf Resort Františkovy Lázně. Začátečníkům jsou k dispozici i golfové hole.


Fotogalerie

n7 n8
n9 n10
Další fotografie

Premium
Spa & Wellness

Útulná kavárna

Každé odpoledne od 14 hodin do 17 hodin můžete posedět v naší útulné kavárně nebo při dobrém počasí na venkovní terase.

Napište nám

Vaše kontaktní údaje:
Váš dotaz či vzkaz:

 • Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost Vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
 • Leave this empty:

  Zajímavé informace

  • V blízkém okolí sanatoria můžete navštívit řadu zajímavých míst s bohatou historií.
  • Každé odpoledne můžete posedět v naší útulné kavárně.
  • V Hazlově u Františkových Lázní vás čeká sportovně náročné golfové hřiště s 18 jamkami.
  Více informací

  Zásady zpracování osobních údajů  |  Všeobecné obchodní podmínky